Macbook Air apžvalga

Foto: Shuterstock.com

Macbook Air serijos kompiuterių tikslas yra sukurti unikalaus dizaino, itin lengvą ir kompaktišką nešiojamą kompiuterį. Tačiau nors šių kompiuterių dizainas yra itin plonas ir nedidelis, Apple teigimu jis gali veikti net iki 12 valandų be įkrovimo.

Taigi, pažvelkime į Macbook Air iš arčiau.

Pradėkime nuo parametrų

Apple turbūt yra vienintelis išmaniųjų telefonų bei kompiuterių gamintojas, kuris deda tokias dideles pastangas į savo produktų dizainą. Todėl Macbook Air dizainas yra tiesiog nuostabus – plonas, lengvas, bet tvirtas korpusas, klaviatūros apšvietimas ir, rodos, paprasti, tačiau labai naudingi sprendimai. Tačiau į tokį kompaktišką dizainą telpa stebėtinai geri parametrai.

Parametrai:

Svoris: 1.35 kg.

Storis: 1.73 cm gale ir tik 0.27 cm priekyje!

Ekranas: 13,3 colių įstrižainės, 1440×900 LED glare ekranas

Procesorius: Intel Core i5-5350U, 1.8 GHz.

Operatyvioji atmintis: 8GB RAM

Vaizdo plokštė: Intel HD Graphics 6000

Baterija: Li-Polymer (Iki 12 valandų veikimo trukmė)

Dizainas

Kaip jau minėjome, Apple Macbook Air modelyje galima pastebėti išties įdomių dizaino sprendimų. Pavyzdžiui, aplink ekraną galima pastebėti plonytę juodą iškilusią juostelę, kuri užtikrina, kad kompiuterio klaviatūra nesiliečia su ekranu. Ventiliacijos angos yra ne šonuose, kaip įprasta daugumoje kompiuterių, bet apačioje ekrano, kadangi ten yra ganėtinai didelis tarpas, todėl ta vieta išnaudota aušinimui.

Apple teigia, kad buvo išties sunku pasiekti tokį kompaktišką Macbook Air dizainą, o kad būtų įmanoma tai pasiekti, teko priimti keletą išties įdomių sprendimų. Pavyzdžiui, jie išardė SSD diską ir pašalino visą rėmelį, paliekant vien tik pačias svarbiausias detales – taip Apple sutaupė nemažai vietos.

Apple teigimu, jie norėjo įdiegti Multitouch funkciją į naująjį Macbook Air, tačiau tuo pačiu norėjo, kad kompiuteris išliktų kompiuteriu, o ne planšete. Taigi, vietoje liečiamo ekrano dizaineriai žymiai padidino jutiklinį valdiklį (touchpad) ir jame įdiegė įvairias multitouch funkcijas.

Taigi, dizainas dažnai yra pagrindinė priežastis, kuri sudomina klientus įsigyti šį kompiuterį – jis inovatyvus, praktiškas ir išties patrauklus.

11 ir 13 colių modeliai

Pradėkime nuo to, kad abiejų modelių techniniai parametrai yra identiški, tačiau skiriasi ekrano rezoliucija bei talpa.

Kadangi 13 colių ekrano rezoliucija yra didesnė, jai reikia daugiau energijos. Tai reiškia, kad intensyviai grafikas naudojančios programėlės gali veikti truputėlį greičiau 11 colių modelyje. Tačiau 13 colių modelis turi didesnę bateriją ir suteikia papildomas 2 valandas darbo neįkraunant kompiuterio.

Taigi, pasirinkimas jūsų.

Pastebėta ir keletą spragų

Reklamose viskas atrodo tobulai. Tačiau net ir brangus Apple Macbook Air kompiuteris turi trūkumų, kuriuos tuoj ir išvardinsime.

Kad ir kaip bebūtų keista, bet čia įkišime ir dizainą. Taip, dizainas išties nuostabus ir praktiškas, tačiau jis monotoniškas. Pirmasis Macbook Air modelis pasirodė dar 2010 metais ir retas Apple mėgėjas pasakytų, kokie yra skirtumai tarp pirmojo ir paskutino modelio. Tačiau nenusivilkite – kam keisti kažką tokio, ką visi pamilo, tiesa?

Kitas dalykas yra oro aušinimas. Jeigu ruošiatės pirkti Macbook Air modelį, tai nesitikėkite, kad šis kompiuteris bus patogus žaidžiant vaizdo žaidimus. Pastebėjome, kad dėl itin plono kompiuterio dizaino, naudojantis galingesnėmis programomis arba vaizdo žaidimais kompiuterio aušinimas paintensyvėja labai greitai.

Foto: 1a.lt

Verdiktas

Apple reikėtų apsvarstyti keletą rimtų pokyčių naujajame Macbook Air modelyje, kadangi nors dizainas ir puikus, tokios savybės, kaip aušinimas arba ekranas turėtų būti atnaujintos. Suprantama, kad tai yra biudžetinis modelis, bet “biudžetinis” jis tikrai ne kiekvienam.

25.06.2018
Autors: mobilukss

Pievienot komentāru