O jūs tikrai pasiruošėte Kalėdoms?

Nuotrauka: Shutterstock.com

Kalėdoms artėjant nenumaldomai, kiekvienas džiaugiamės šventiška aura, rūpinamės dovanomis ir laukiame tos stebuklingos Kūčių nakties. Ir kaip žinoma, ruošimasis nesusideda vien tik iš dovanų pirkimo – dar svarbesnės yra dekoracijos.

Kalėdinės dekoracijos ir yra dalis to, kas sukuria tą ypatingą nuotaiką, kurios taip laukiame ištisus metus. Pabandykite įsivaizduoti namus be Kalėdinės eglutės, muzikos ir šventinių filmų. Ruošdamiesi Kalėdoms, dekoracijoms dėmesio skiriame mažiausiai, bet jomis mėgaujamės daugiausiai.

Taigi, kokias dekoracijas rinktis šiemet? Kaip pasipuošti namus ir šventes pasitikti su puikia nuotaika?

Kalėdos prasideda nuo eglutės pastatymo ir puošimo, tačiau nereikia sustoti vien ties tuo. Sudarėme nedidelį unikalių dekoracijų sąrašą, kuris į jūsų namus atneš visiškai naujos šventiškos šilumos.

Kalėdinės dekoracijos šiltesniems namams

Dirbtinis sniegas

Lietuva nėra labai sukalbama, kai kalba pradeda krypti link sniego. Daug Kalėdų esame sulaukę be sniego, tačiau tai niekada nesugadino šventiškos nuotaikos – tiesa?

Ar kada pagalvojote apie dirbtinį sniegą? Žinoma, jo nepripurkšite kieme, bet mes kalbame apie dekoracijas namuose. Pavyzdžiui, eglės šakelių, kalėdinių žaisliukų ar netgi žvakių apipurškimas.

Tai gali atrodyti kaip smulkmena, tačiau galutinis rezultatas atrodo tikrai nuostabiai – lyg stiprus šerkšnas.
Tiesa, sniegas gali būti ne tik purškiamas, bet ir beriamas – tokiu atveju galėsite savo vaizduotę išlaisvinti įvairiuose namų kampeliuose. Mažas Kalėdų senelis, stovintis „sniegu“ apibertuose blizgučiuose, arba žvakės įstatytos į dirbtinį sniegą.

Neįprastos Kalėdinės dekoracijos

Nuotrauka: Shutterstock.com

Prieš keletą dešimtmečių buvo populiaru Kalėdines eglutes puošti įvairiaspalviais žaisliukais ir kitais papuošalais. Laikui bėgant, Kalėdų papuošimuose įsitvirtino minimalizmas – eglutės dabinamos vienspalviais žaisliukais, o visos kitos dekoracijos taip pat retai būna įvairiaspalvės.

Tačiau turime išeitį, kaip susigrąžinti neįprastą ir kiek įvairesnę Kalėdinę aurą negrįžtant prie pasenusių dekoracijų.

Vietoje įprastų, vienspalvių žaisliukų, pasižvalgykite šiek tiek kitokių, dekoruotų, unikalių žaisliukų. Kiekvienas iš jų ne tik tinka prie vis skirtingo tipo interjero, bet dar ir suteikia idėjų kitiems aksesuarams, kuriuos išrinkti būna išties sunku.

Žvakidės

Nuotrauka: 1a.lt

Nebijokite, žvakidėms, apie kurias kalbame mes, nereikės pirkti jokių žvakių. Mūsų siūlomos žvakidės yra elektrinės – atrodo kaip tikros, bet vietoje liepsnos yra lemputė.

Daugelyje šiuolaikinių girliandų bei visokių kitų elektroninių prietaisų yra montuojamos LED lemputės. Žvakidės yra aprūpintos paprastomis lemputėmis, kurios sukuria natūralią, šiltą šviesą – visai kaip tikros žvakės.

Dekoratyvinė žvakidė kilmingai papuoš jūsų vaišių stalą, palangę ar komodą svetainėje.

LED dekoracijos

Nuotrauka: 1a.lt

Kai kalba eina apie įvairias dekoracijas su švieselėmis, daugelis į tai žiūri skeptiškai. Galbūt toks požiūris dar yra užsilikęs iš sovietmečio. Tada Kalėdinės dekoracijos nebuvo labai plati sritis, o ir toje srityje esančios prekės – tikrai ne pačios skoningiausios.

Na bet grįžkime į šių dienų šventes ir pakalbėkime, ką galėtumėte rinktis iš dekoracijų su apšvietimu.

Jau pabrėžėme žvakides ir joms netgi sukūrėme atskirą punktą, bet yra ir daugybė kitų dėmesio vertų dalykėlių. Pavyzdžiui, LED lemputėmis apšviestas nedidelis dekoracinis namukas su užrašu „BAKERY“ (liet. Kepykla) ant jo. Arba metro aukščio „medis“, kurio visos šakelės žydi, tik vietoje žiedų yra šalta, baltai melsva spalva – išties įspūdinga ir dėmesį traukianti dekoracija!

Visiems patinka Kalėdinės šviesos, tad kodėl savo namų neužpildžius jomis?

Žvakės

Nuotrauka: Shutterstock.com

Nors žvakės Kalėdinių dekoracijų skyriuje ne visada pasitaiko, jos yra būtinos Kalėdų laikotarpiu. Pripažinkime – joks LED lempučių kiekis nepakeis tikros žvakės šviesos ir šilumos.

Ar kyla klausimas, kokią žvakę rinktis?

Na, tiesą sakant, bendrą atsakymą suteikti yra ganėtinai sunku. Yra begalė skirtingų žvakių kvapų, iš kurių galima rinktis. Rinkitės kvapą, kuris atitinka jūsų šventinę nuotaiką – mėtos, vyšnios, levandos, jūra, netgi mediena. Jeigu kvapniosios žvakės jūsų nežavi, tada atkreipkite dėmesį į dekoratyvines žvakes – nustebsite, kokias išskirtines tekstūras galima suteikti įprastai žvakei.

Taip pat nepamirškite

Aukščiau sudarytame sąrašiuke paminėjome dekoracijas, kurios stipriai sužadins Kalėdinę nuotaiką, tik ne kiekvienas tai įvertina. Tačiau, tradicijų pamiršti taip pat negalima.

Pavyzdžiui, rankų darbo Kalėdinės dekoracijos – kodėl gi ne? Galite bet kada prisiskinti eglės šakelių ir jas supynus padekoruoti – atrodys nuostabiai šalia židinio, virš durų arba ant palangių.

Taip pat skirkite dėmesio ir mieloms detalėms, kaip pakabintos Kalėdinės kojinės arba raudonai ir baltai dryžuotos saldainių lazdelės – kai kurie žmonės net neįsivaizduoja savo Kalėdų be jų!

Beje, ar jūs esate iš tų, kurie Kalėdų laikotarpiu pakabina vainikus ant durų? O ar kada svarstėte apie dviejų vainikų pakabinimą? Ne, to tikrai nebus per daug – bendras vaizdas dar žavesnis. Na, o jeigu vainikų kabinti nebandėte – kodėl gi šiemet nedavus šiai tradicijai starto?

Kalėdinės dekoracijos – svarbiau nei manote

Labai dažnai girdime, kad dovanos per Kalėdas nėra pačios svarbiausios, kad svarbiausia yra Kalėdinė dvasia, nuotaika ir šiltas bendravimas tarpusavyje.

Taip, tai tiesa, bet ar pagalvojote, kas sukuria visą tą šiltą kelionę pro Gruodį? Didžiulę svarbą užima Kalėdinės dekoracijos. Jeigu nesate tuo įsitikinę, tada įsivaizduokite, jeigu namuose nebūtų Kalėdinės eglutės, nebūtų spalvingų švieselių nei namuose nei mieste, o televizoriaus ekranuose nematytume nei vieno Kalėdų senelio bei
Kalėdinio filmo.

Kaip jau supratote – Kalėdinės dekoracijos ir yra tai, kas sukuria didžiulę dalį džiaugsmo per Kalėdas.

Jaukių ir šiltų Jums Švenčių!

02.12.2017
Autors: mobilukss

Pievienot komentāru