Stalo žaidimas Scrabble

Foto: 1a.lt

Scrabble stalo žaidimas – žaidimas, kuris neretai naudojamas mokyklų programose kaip papildoma, lavinanti priemonė, nes sėkmingai ugdo protinius gebėjimus, praturtina kiekvieno žmogaus žodyną, ugdo bendrus gramatikos įgūdžius, moko planuoti bei strateguoti, dirbti komandoje, lavinti atmintį ir mąstymą.

Įvertintas garsenybių

Žodžių žaidimas Scrabble yra vienas populiariausių žaidimų visame pasaulyje, kurį žaidžia net ir tokios įžymybės kaip: Keanu Reeves, Madonna, Jonathan Ross, SharonStone bei Charles. Pagrindinis žaidimo tikslas – naudojant raidžių plyteles, ant kurių nurodytas skirtingas taškų skaičius, sudėlioti besikryžiuojančius žodžius. Žaidėjai turi stengtis surinkti kaip įmanoma didžiausią taškų skaičių. Žodžių žaidimas Scrabble ne tik linksmas, įtraukiantis, bet ir naudingas, nes tai puiki galimybė mokyti ir mokytis vieniems iš kitų.

Žaidimas skirtas 2, 3 ar 4 žaidėjams. Žaidėjai varžosi kuo geriau panaudodami savo raides daugiausiai taškų duodančiose kombinacijose. Bendras surinktas taškų skaičius gali siekti nuo 400 iki 800 ar daugiau, priklausomai nuo žaidėjų įgūdžių.

Žaidimas ne tik padeda ugdyti stiprius žodyno ir rašybos įgūdžius, bet taip pat reikalauja ir matematinių įgūdžių, nes žaidėjams reikia skaičiuoti ir planuoti, ką jie gali pelnyti žaidimo metu. Rezultatus lemia ir strateginiai įgūdžiai: žaidėjai planuoja, kuriais žodžiais išsikovoti daugiau taškų, nurungiant savo priešininkus.

Plėskite savo žodyną ir linksmai bei turiningai leiskite laiką su draugais ir artimaisiais. Šis žaidimas įtraukia kiekvieną!

Nauda

Stalo žaidimai iki šiol yra vienas mėgstamiausių užsiėmimų ne tik tarp vaikų, bet ir suaugusiųjų. Teigiama, kad juos žaisti yra ne tik smagu, bet ir naudinga. Tai puikus būdas praleisti daugiau laiko su šeima.

Žaidimas gerina atmintį ir pažintinius gebėjimus, gali mažinti kraujo spaudimą ir psichinių ligų riziką, pagreitinti reakciją, sumažinti stresą, skatinti vaiko raidą bei stiprinti imuninę sistemą.

Tokia veikla yra kaip terapija, padedanti greičiau atsigauti ir pasveikti po įvairių emocinių traumų.

Foto: 1a.lt

Istorija

Žodžių žaidimą Scrabble 1948 metais sukūrė darbą praradęs architektas Alfredas Mošeris Batsas (Alfred Mosher Butts). Jis buvo sukurtas kaip ankstesnio jo sukurto žaidimo „Lexiko“ variacija. Šio žaidimo pirmykštis pavadinimas buvo „Criss-Crosswords“. Scrabble pavadinimu perkrišktytas žaidimas tapo pasauline manija tik 1952 metais, kai jį išpopuliarino pasaulyje žymių parduotuvių tinklo „Macy’s“ prezidentas Džekas Štrausas (Jack Straus). Šis vyrukas šį žaidimą atrado per savo atostogas ir labai nustebo, kad šiuo žaidimu jo parduotuvės dar neprekiauja. Tuomet buvo užsakyti tūkstančiai šio žaidimo rinkinių. Marketingo kampanija driokstelėjo šūkiu Scrabble – žaidimas, kurį privalo kiekvienas turėti“.

Žodžių žaidimas Scrabble parduodamas 121 pasaulio šalyje ir yra pasiekiamas 29 kalbomis. Skaičiuojama, kad šiuo metu jau yra parduota daugiau kaip 150 šio žaidimo rinkinių. Yra žinoma, kad tokį žaidimą yra įsigijęs kas trečias Amerikos gyventojas ir kas trečias britas. Pasaulyje veikia apie 4 šio žaidimo klubų. Klubuose šis stalo žaidimas žaidžiamas, naudojant laikmatį. Tuomet dažniausiai žaidžiama dviese, kiekvienam iš žaidėjų skiriamos 25 minutės, vienam ėjimui – 1 minutė. Užtrukusiems ilgiau kaip vieną minutę skiriama 10 baudos taškų.
Žaidimo pavadinimas iš anglų kalbos reiškia „smarkiai krapštyti“.

Scrabble Kaina, specifikacija

Įvairių prekių kainų palyginimus pateikiančio interneto puslapio Scrabble kaina 24.lt duomenimis, išmani parduotuvė 1A.lt šį žaidimą siūlo įsigyti už geriausią kainą.

Mes siūlome įsigyti visame pasaulyje žinomą žaidimą Scrabble versiją rusų kalba. Taip pat turime šį žaidimą ir lietuvių kalba! Žaidimas tinka ir žmonėms su klausos negalia.

20.11.2017
Autors: mobilukss

Pievienot komentāru