TOP 5 Kalėdinės dovanos 2017 metais

Foto: 1a.lt

Kodėl dovanos Kalėdoms išrenkamos taip sunkiai?

Kalėdos daugeliui žmonių yra pati mėgstamiausia metų šventė – Jungtinėse Amerikos Valstijose, 2015 metais buvo atlikta apklausa, kurios metu žmonės atsakinėjo į klausimą, „Kuri šventė jums patinka labiausiai?“, ir net 46% iš jų pasirinko Kalėdas.

Visiems patinka šventiška Kalėdų aura, kuri tvyro visur, kur tik pažvelgiame. Ne veltui Kalėdos yra vadinamos „Stebuklų metu“. Tačiau kiekvienas žinote jausmą, kai tą nuostabią Kalėdų aurą užgožia įtampa, nes galvoje nuolat sukasi mintis: „Kokias dovanas pirkti? Kur jas pirkti?“ ir t.t.

Pripažinkime, kiekvienas norime gauti dovanų, kuriomis galėtumėte džiaugtis. Jeigu, tarkime, paklaustumėte 100 žmonių, ar dovanos Kalėdoms jiems yra svarbios, daugelis sakytų, kad ne – viskas, ko jiems reikia yra įprasti sveikinimai Kalėdų proga. Tačiau, nors jie ir teigtų, kad jiems svarbiausia šventinė aura ir atostogos, jie neabejotinai norėtų Kalėdų rytą po egle rasti dovanas, kurias išpakavę apsidžiaugtų.

Taigi, vien tik sveikinimai Kalėdų proga nėra išeitis ir pradėti reikia nuo savęs. Jeigu jūs nepasirūpinsite geromis dovanomis kitiems, tai kaip kiti norės pasirūpinti geromis dovanomis jums? Būtent dėl visų šių priežasčių ir susidaro stresas ieškant gerų dovanų šeimos nariams, giminaičiams ir draugams – visi norime kuo greičiau nupirkti dovanas ir su jomis „prasmukti“, tačiau patys norime gauti dovaną, kurios išrinkimui kitas žmogus įdėjo daug laiko ir pastangų.

Viskas bus gerai – atvira nuomonė jus išgelbės

Jeigu neapsisprendžiate, kokią dovaną išrinkti, turbūt pranaršėte daugybę internetinių svetainių su patarimais perkant dovanas. Internete idėjų daug, tačiau ar jos visos tinkamos?

Tarp įvairių dovanų patarimų internete dažniausiai siūlomos neįprastos, originalios dovanos. Problema ta, kad susidaro įspūdis, jog kaip Kalėdinės dovanos, jos tinka puikiai. Tačiau įsivaizduokite, kad dekoruotą butelio laikiklį arba magišką rutulį gautumėte jūs – jeigu apie tai svajojote, tada puiku, bet labai maža galimybė, kad tokios Kalėdų dovanos buvo kažkieno išsvajotos.

„Tai ką dabar daryti?“ – pagalvojote? Nesijaudinkite, sudarėme sąrašą dovanų, su kuriomis „prašauti“ yra beveik neįmanoma. Negana to, visos mūsų siūlomos dovanos pardavinėjamos labai įvairiomis kainomis, todėl kišenės visiškai ištuštinti neprireiks.

TOP 5 Kalėdų dovanos

Foto: 1a.lt

Mobilieji telefonai

Mobiliuosius telefonus šiandien naudojame visi. Net ir vaikai laisvalaikį dažnai leidžia žaisdami bei bendraudami su draugais išmaniųjų telefonų pagalba. Tačiau, kad ir kaip bebūtų keista, atsinaujinti šį prietaisą norime visi ir visada.

Ar tai būtų galima vadinti priklausomybe? Galbūt ir taip, tačiau, bet kokiu atveju, išmaniuosius telefonus naudojame visi, o jų atnaujinimas visada nudžiugina – o juk tai ir yra svarbiausia.

Jeigu pamenate dienas, kai pirmieji išmanieji telefonai pasirodė Lietuvos parduotuvėse, jų kaina buvo tokia didžiulė, kad tokio tipo telefonas buvo prabangos ženklas. Šiandien to prabanga pavadinti nebūtų galima, kadangi šiuo metu ta kaina yra gerokai prieinamesnė.

Beje, jeigu vis dar svarstote, kodėl gi visiems telefono atsinaujinimas yra toks džiaugsmingas, tai reikėtų grįžti į netolimą praeitį. Pavyzdžiui, prieš 2-3 metus 500 eurų kainavęs telefonas specifikacijomis prilygsta šių dienų 100-200 eurų vertės telefonui. Arba 2011 išleistas Samsung Galaxy S2 tuomet kainavo apie 2600 litų (760 eurų), o dabar jo kaina siekia vos 20 eurų. Tai parodo, kaip sparčiai žengia technologijos ir kodėl išmaniųjų telefonų paklausa niekada nemažėja.

Foto: 1a.lt

Lėlės, žaislai ir stalo žaidimai

Pačios geriausios dovanos vaikams – žaislai. Jeigu turite vaikų, turbūt žinote, koks nuostabus jausmas ryte matyti, kaip jie nekantraudami išpakuoja dovanas, kad pamatytumėte reakcijas ir džiaugsmą akyse. Vis dėlto, tam, kad vaikai būtų patenkinti dovanomis, vienas geriausių pasirinkimų būtų žaislai.

Mergaites visada nudžiugins Barbie arba Monster High lėlės, kurios šiuo metu yra pačios populiariausios lėlės pasaulyje. Dar geriau, jeigu lėlės bus kartu su jų nameliais – didelė dovanų dėžė ir mergaitės džiaugsmas ją išpakavus yra garantuoti.

Dovanos berniukams dažnai būna įvairesnės, kadangi jiems ir siūlomų žaislų įvairovė yra didesnė – žaisliniai automobiliai, lego konstruktoriai bei įvairiausi herojų figūrėlių komplektai.

Stalo žaidimai – tai gali būti kiek rizikinga dovana vaikams. Jeigu mažamečiams vaikams planuojate dovanoti stalo žaidimą, visų pirma pasirūpinkite, kad tie stalo žaidimai būtų skirti vaikams. Negana to, jeigu vaikai tikisi per Kalėdas gauti žaislų, stalo žaidimas gali juos nuvilti.

Kita vertus, stalo žaidimai yra puiki dovana suaugusiems (kai kalba eina apie žaislus ir žaidimus, nėra būtina kalbėti tik apie vaikų susidomėjimą). Tokia dovana, kaip Monopolis arba koks puikus vakarėliams skirtas stalo žaidimas tikrai dažnai bus naudingas ir išbandyti jį galėsite kartu.

Lėlės, žaislai ir stalo žaidimai yra viena populiariausių dovanų rūšių Kalėdų laikotarpiu. Jeigu dovanojate vaikams – žaislai dažnai yra nenuginčijamas pasirinkimas, o jeigu suaugusiems – stalo žaidimai ar netgi radijo bangomis valdomi automobiliai bei lėktuvai sudomintų kai kuriuos jūsų draugus ar giminaičius.

Foto: 1a.lt

Nešiojami kompiuteriai

Taip, ši kategorija yra kiek prabangesnė, lyginant su anksčiau minėtomis dovanomis. Tačiau jeigu nešiojamas kompiuteris tam žmogui yra reikalingas ir jo jis neturi – tai tobulas variantas, jeigu tik galite tai sau leisti.

Nors vien tas žodis „kompiuteris“ nuteikia brangiam pirkiniui, asmeniniam bankrotui nusiteikti tikrai nereikėtų, kadangi rinkoje yra gausybė biudžetinių nešiojamų kompiuterių, kurie puikiai tinka įprastam kasdieniam naudojimui. Jeigu nesate užtikrinti, kokį kompiuterį pirkti ir kiek jis kainuos – trumpai papasakosime apie skirtingų žmonių poreikius bei kas juos užpildo:

Ekranas – optimaliausias pasirinkimas yra nešiojami kompiuteriai su 12,5 – 14 colių ekranais. Jie patogūs, lengvi ir puikiai tinka dažnai keliaujantiems. Didesnis ekranas užtikrina geresnę vaizdo kokybę ir patogesnį darbą, bet gali būti nepatogus keliaujant. Taip pat rekomenduojame rinktis matinį ekrano paviršių komfortiškam darbui šviesios dienos metu.

Procesorius – populiariausi yra Intel bei AMD procesoriai. Intel populiariausi bei galingiausi procesoriai yra i3, i5 bei i7. Galite pastebėti dar ir Intel Celeron arba Intel Pentium modelius, tačiau jie yra patys silpniausi ir tiks tik pačiam paprasčiausiam naršymui internete, el. pašto tikrinimui ir t.t. AMD procesoriai gali būti FX ir A serijos. Tačiau galite rasti ir E serijos, kurie, kaip ir Intel Celeron bei Pentium, nepasižymi dideliu našumu ir tiks tik smulkiai veiklai.

RAM – kuo daugiau, tuo geriau. Didesnis RAM kiekis leidžia sklandžiau naudotis keliomis programomis vienu metu.

Baterija – pirkėjai dažnai nekreipia dėmesio į baterijos gyvavimo trukmę. Jeigu kompiuteris bus naudojamas kelionėse bei kitose vietose, kur nėra elektros lizdo, tada ilgesnis baterijos gyvavimas tikrai yra pravartus.

Atminkite – didelė ekrano rezoliucija, galingas procesorius stipriai sumažina baterijos budėjimo laiką, todėl silpnesnis kompiuteris be elektros tinklo juo naudotis leis ilgiau.

Bet kokiu atveju, pirkdami nešiojamą kompiuterį dovanų, turėtumėte pasitarti su kompiuterių specialistu, kuris ne tik suteiks patarimų, kaip išsirinkti tinkamą kompiuterį, bet net ir patars, kuris kompiuteris atitiks visus jūsų poreikius.

Foto: 1a.lt

Moteriški kvepalai

Sakoma, kad kvepalų niekada nebūna per daug. Būtų sunku nuginčyti faktą, kad daugelį moterų naujas kvepalų buteliukas labai nudžiugintų. Tai, kad moteriški kvepalai yra puiki dovana Kalėdų proga supranta visi, todėl jie ir yra šiame sąraše.

Ar nešovė tokia mintis „Palaukite, o kodėl moteriški, ne vyriški kvepalai“? Vyrai taip pat mėgsta kvepalus, bet jiems jie nėra tokie svarbūs, kaip moterims. Gi moteris puošia vyrą ir kiekvienas tikras vyras stengiasi, kad moteris galėtų pasipuošti taip, kaip ji nori. Todėl moteriški kvepalai išties gali būti tobula dovana žmonai ar draugei.

Vyrams moteriškus kvepalus išrinkti gali būti sudėtinga, ypatingai apsiperkant internetinėje parduotuvėje. Tokiu atveju, internete yra didžiulė pagalba – visų rūšių kvepalų aprašymai. Pavyzdžiui, švelnus citrinų, aitrus rožių kvapas ir panašiai – jums reikia tik žinoti, kokio tipo kvepalus mėgsta moteris, kuriai juos ir dovanosite – saldžius, aštrius, švelnius, lengvus ir t.t.

Visi kvepalai kvepia, o jeigu atrinkti teisingai – kvepia dar skaniau.

Foto: 1a.lt

Televizoriai (LED TV)

Na tokia dovana gal ir netiks mažamečiam vaikui, tačiau jei per Kalėdas dovanojate visai šeimai arba, tarkime, savo tėvams – šiuolaikiniai LED televizoriai gali būti tai, ko jūs ieškote.

Nors ši dovanų kategorija yra viena brangiausių, tam tikrais atvejais televizoriai atsieina nebrangiai. Jeigu dovanojate televizorių, kuris bus naudojamas virtuvėje arba mažame kambaryje, tai ten didelės įstrižainės televizorius bus netgi nepatogus. Nedidelį 22-24 colių įstrižainės televizorių jau galima įsigyti už šiek tiek daugiau nei 100 eurų.

Jeigu dovanosite didesnį ir, žinoma, brangesnį televizorių, patariame atsiminti šiuos dalykus:

QLED ir LED TV – naujausia LED TV rūšis yra QLED, kuri užtikrina daug geresnę vaizdo kokybę, bet ir, žinoma, didesnę kainą.

Lenktas ekranas – kai kurie televizoriai yra lenkti, bet neapsigaukite, nes jie nesuteikia aukštesnės vaizdo kokybės ir toks ekranas yra tik „mados reikalas“. Lenktas ekranas gali būti naudingas statant televizorių kampe, tačiau prie lygios sienos jis yra visiškai nereikalingas.

Smart TV – daugelis televizorių yra išmanieji, tačiau ta išmanioji funkcija yra tik prieiga prie interneto bei programėlių.

Hercai – kuo jų daugiau, tuo geriau. Hercai (Hz) parodo, kaip gerai televizorius sugeba keisti vaizdus, tad mažas hercų kiekis gali reikšti ne tokį tvarkingą ir tolygų vaizdų pokytį ekrane.

Nepavyko išsirinkti Kalėdų dovanos?

Neradote tinkamos dovanos Kalėdoms? Bet kokie gi sveikinimai Kalėdų proga bet dovanų? Suprantama, tinkamą dovaną rasti sunku, tačiau dar nenuleiskite rankų.

Susidarykite sąrašą dalykų, kuriuos mėgsta žmogus, kuriam ruošiatės ką nors dovanoti. Rašykitės viską, kas tik šauna į galvą – nuo mėgstamo maisto iki veiklos. Net nustebsite, kaip greitai į galvą gali šauti puiki idėja dovanai. Mėgstančiam sportuoti – sporto klubo abonementas, mėgstantiems keliauti arba važinėti dviračiu – GoPro kamera, dažnai vairuojantiems – vaizdo registratorius.

Galų gale, nebijokite paklausti, ko tam žmogui reikia. Ne, to tikrai nereikia bijoti! Visi kažko norime ir kam nors paklausus, mes gal net atsakytume, kas tai. Įsivaizduokite, kaip visi dovanų rinkimo sunkumai nusiristų nuo širdies, kai tas žmogus tiesiog pasakytų, ko nori, tiesa?

Taigi, Kalėdos jau visai čia pat, visi laukiame to stebuklingo Kūčių vakaro ir jaudinančio Kalėdų ryto. Nenumokite ranka į dovanų išrinkimą – gali būti, kad jūsų artimieji ir draugai stengiasi išrinkdami dovanas jums, todėl pasistenkite ir jūs. Tad jeigu Kalėdinės dovanos vis dar nenupirktos, pats laikas tuo susirūpinti.

28.11.2017
Autors: mobilukss

Pievienot komentāru