Prisijunk prie SMART NET ir sutaupyk! Prisijunk

Filtravimas

Sensoriaus tipas
Populiariausi sensorių tipai: CCD ir CMOS. CCD sensoriai vartotini ten, kur svarbiausia yra vaizdo kokybė ir žemas triukšmų lygis. CMOS sensoriai sunaudoja mažiau energijos nei CCD sensoriai, tačiau tradiciškai daug jautresni triukšmams.
Vaizdo ieškiklis
Fotoaparato "akis", pro kurią žiūrite fotografuodami. Pro ją žiūrėdami galite orientuotis, kokia vaizdo dalis atsidurs kadre.
Sensoriaus tipas CCD×
Spalva Violetinė×

Kategorijoje "Skaitmeniniai fotoaparatai" nieko nerasta

Ieškoti iš naujo

Kaip išsirinkti fotoaparatą?

Fotoaparatai – tai technikos įrenginiai, nepakeičiamas būdas ir fantastinė galimybė užfiksuoti bet kokį matomą vaizdą. Jie atrasti jau seniai, tačiau galimybės tik auga. Jei anksčiau tam, kad pamatytume ir parodytume kitiems užfiksuotą vaizdą, prireikdavo jį perkelti ant specialaus popieriaus, tai dabar, skaitmeninių fotoaparatų pagalba, galime iš karto matyti ekrane, perkelti į kompiuterį, internetą bei akimirksniu dalintis su draugais ar kitais žmonėmis.
 
Nepaisant to, kad praktiškai kiekvienas žmogus turi telefoną su fotografavimo funkcija, įprasti fotoaparatai vis tiek neišeina iš mados, nes turi gerokai daugiau galimybių nei telefonai. Keliaujant, švenčiant ar tiesiog vaikščiojant dažnai atsiranda noras užfiksuoti širdžiai malonias akimirkas, kad vėliau peržiūrėjus nuotraukas galėtume grįžti į praeities pojūčius. Pats procesas daugeliui virsta hobiu ar net profesionaliu darbu. Todėl svarbu išsirinkti įrenginį, kuris puikiausiai atitiktų jūsų asmeninius poreikius.
 
Tais momentais, kai atsitinka kažkas svarbaus ir norisi užfiksuoti gyvą vaizdą su judesiu bei garsu, būtina vaizdo įrašymo funkcija. Todėl mūsų internetinė parduotuvėje rasite skaitmeninius įrenginius ir su HD bei Full HD filmavimo galimybe. Nufilmuota vaizdo medžiaga leis jums pasimėgauti maksimalia vaizdo kokybe: ryškiomis linijomis bei prisotintomis spalvomis.
 
Tam, kad užfiksuotumėte gražias gyvenimo akimirkas, internetinė parduotuvė 1a.lt siūlo jums įvairių gamintojų, tokių kaip Canon, Kodak, Nikon, Sony, Fujifilm, AgfaPhoto, Panasonic, Olympus, Easypix, Denver ir kitų skaitmeninius fotoaparatus, kurie tenkins kiekvieno poreikius bei įgūdžius. Rasite daugybę modelių: tiek pradedantiesiems, tiek ir patyrusiems ar net profesionalams, gyvenantiems iš šio užsiėmimo.
 
Prieš įsigydami internetu, turėsite galimybę palyginti jį su kitais keturiais modeliais. Tai galima padaryti uždėjus varnelę ant „Pridėti palyginimui“ po preke, esančia prekių kategorijoje.  Tokiu būdu galėsite patyrinėti kiekvieno modelio funkcijas bei parametrus, pasidomėti atsiliepimais.

Tipai

Pirmiausia reikėtų apsispręsti, kokio tipo jums reikia. Gali būti keli šių įrenginių tipai.
 
Skaitmeniniai fotoaparatai – vieni populiariausių tipų dėl savo nepriekaištingos kokybės, funkcionalumo ir neribotų galimybių. Jiems nereikia jokių foto juostelių, kaip to reikėdavo seniesiems įrenginiams. Visi vaizdai nugula įrenginio atmintyje ar atminties kortelėse, vėliau lengvai peržiūrimi tiek jo ekrane, tiek perkeliami į bet kurį kompiuterį, planšetę ar net tiesiai į internetą. Jie kompaktiški, bet turi pakankamai mažą objektyvą, todėl nepriartina vaizdo taip gerai, kaip, pavyzdžiui, veidrodiniai. Šis tipas labiau skirtas mėgėjams.
 
Veidrodiniai fotoaparatai (DSRL) taip pat yra skaitmeniniai, tačiau veidrodinė konstrukcija leidžia matyti per akutę tokį vaizdą, koks ir bus užfiksuotas. Tai gerokai didesni, geriausi įrenginiai, turintys kokybišką ir brangią optiką, todėl labiau skirti profesionalams.
 
Sisteminiai fotoaparatai yra taip pat veidrodiniai, tačiau jų viduje nėra veidrodžio, todėl yra gerokai lengvesni ir kompaktiškesni nei DSRL. Trūkumas – žymiai lėtesnis automatinis fokusavimas.
 
Momentiniai fotoaparatai iš karto spausdina užfiksuotą vaizdą. Tai labiau skirta pramogai, laisvalaikiui, smagiam laiko praleidimui, tačiau ne rimtai fotografijai.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis fotoaparatą?

Apgalvoję, kur ir kokiu tikslu naudosite įrenginį, pasirinkite jums labiausiai tinkantį tipą. Taip pat atkreipkite dėmesį į tokius techninius parametrus kaip: megapikselių skaičius, skiriamoji geba, sensoriaus tipas, kameros jautrumas, optinis priartinimas, vaizdo ieškiklis, stabilizatorius ir kt.

Kam bus naudojami fotoaparatai?

Profesionaliam fotografavimui prireiks itin kokybiško, turinčio daug galimybių ir funkcijų. Toks, žinoma, yra gana brangus. Tačiau yra ir dar vienas pasirinkimas pusiau profesionalūs modeliai. Jie yra kiek didesni negu kompaktiniai. Tokie įrenginiai labai praverčia patyrusiems naudotojams, kurie moka naudotis šio įrenginio rankiniais nustatymais.
 
Mėgėjiškam fotografavimui pilnai pakanka kompaktinio modelio. Tai maždaug delno dydžio įrenginys. Jis bus itin patogūs keliaujant, iškylaujant ar tiesiog ekskursijoje. Šios rūšies modeliais patogu naudotis net ir nepatyrusiam fotografui. Be to, gali būti ir vandeniui bei smūgiams atsparūs modeliai, skirti tiems, kas vertina aktyvų poilsį. Kietas bei tvirtas korpusas apsaugos įrenginį nuo smūgių, vandens bei šalčio.
 
Rinkitės tokį fotoaparatą, kuris atitinka jūsų poreikius, gyvenimo būdą bei sugebėjimus!

Megapikselių skaičius

Tai visų šviesai jautrių taškų skaičius įrenginio matricoje. Kitaip tariant, nuotrauką sudaro smulkios dalelės, kurios vadinamos pikseliais. Jie yra patys mažiausi vaizdo blokeliai. Iš jų tarsi mozaika ir susideda visas vaizdas. Tokie išsklaidyti pikseliai išsaugomi ir perkeliami į skystųjų kristalų ekranus. Modelio aprašyme nurodomas didžiausias pikseliu skaičius, kuris bus naudojamas fiksuojant vaizdus. Kuo jų daugiau, tuo detalesnės ir kokybiškesnės bus nuotraukos, ypač spausdinamos dideliu formatu.

Maksimali skiriamoji geba

Taip pat atkreipkite dėmesį į matricos skiriamąją gebą: kuo didesnė reikšmė, tuo nuotraukų kokybė bus geresnė. Ji užrašoma skaičiais, kurie reiškia pikselius: plotis x aukštis, pavyzdžiui, 5184 x 3888, arba 4608 x 3456 ir kt.

Sensoriaus (jutiklio) tipas

Jis reguliuoja šviesos srautą. Jutiklio dydis ir objektyvo kokybė lemia nuotraukų kokybę. Gali būti tokie sensoriaus tipai:
  • BSI-CMOS,
  • CCD,
  • CDD,
  • CMOS,
  • Exmor R CMOS,
  • Live MOS,
  • ir kt.
Populiariausi – CCD ir CMOS, tačiau pastarieji sunaudoja mažiau energijos, ir yra jautresni.

Kameros jautrumas (ISO)

Parametras atskleidžia matricos jautrumą šviesai. Kuo didesnis ISO skaičius, tuo didesnė tikimybė, kad net ir esant blogam apšvietimui, nuotrauka bus aiškesnė. Šis parametras nustatomas automatiškai arba rankiniu būdu.

Optinis priartinimas

Optinis priartinimas arba liaudiškai vadinamas „zoom“ leidžia priartinti fotografuojama objektą, kai jo negalima pasiekti fiziškai. Mūsų internetinėje parduotuvėje parduodami skaitmeniniai fotoaparatai, kurų optinis priartinimas gali siekti net 50 kartų.

Vaizdo ieškiklis

Tai taip vadinama akutė, pro kurią žiūrime fotografuodami. Pro ją žiūrint galime orientuotis, kokia vaizdo dalis atsidurs kadre. Galima rinktis modelį su vaizdo ieškikliu (optiniu arba elektroniniu), arba be jo – tik su ekranu.  

Stabilizatorius

Jis leidžia išgauti ryškesnį, neišplaukusį vaizdą. Kitaip tariant, greičiau stabilizuoja norimą užfiksuoti vaizdą, jei dreba ranka arba neturite stovo.

Maitinimo šaltinis

Atkreipkite dėmesį, koks yra įrenginio maitinimo šaltinis: akumuliatorius, kurį teks nuolat įkrauti, ar baterijos, kurias reikės keisti. Pasirinkite tokį, kuris jums būtų patogesnis ir priimtinesnis.

Kaina

Kainų įvairovė tokia pat didelė, kaip ir pačių įrenginių pasirinkimas. Galite įsigyti paprasčiausią modelį vos už 100 eurų, tačiau profesionaliam darbui gali prireikti investuoti ir kelis tūkstančius eurų. Kaina priklauso nuo kokybės, funkcionalumo, gamintojo. Tačiau akcijų ir išpardavimų metu jūs tikrai galite sutaupyti ir įsigyti nusižiūrėtą modelį daug pigiau.
 
Fotoaparatai leis fiksuoti visas mieliausias gyvenimo akimirkas!

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Į ką atkreipti dėmesį renkantis fotoaparatą?
Atkreipkite dėmesį į jo tipą, megapikselių skaičių, skiriamąją gebą, sensoriaus tipą, kameros jautrumą, optinį priartinimą, vaizdo ieškiklį, stabilizatorių ir kitas reikalingas funkcijas bei technines charakteristikas.
Kokį fotoaparatą rinktis pradedančiajam fotografuoti?
Pradedančiajam pilnai pakanka nebrangaus, kompaktinio skaitmeninio modelio, kurį lengva valdyti ir nustatyti reikiamus parametrus.
Kokius fotoaparato priedus patartina įsigyti kartu su fotoaparatu?
Patartina įsigyti dėklą – krepšį, kuris apsaugos įrenginį ir bus patogiau nešiotis, papildomą atminties kortelę, papildomą bateriją, kad galėtumėte pakeisti, jei išsikraus. Taip pat praverčia stovas ir blykstė.
Kokie yra fotoaparatų tipai?
Yra skaitmeniniai, veidrodiniai, sisteminiai ir momentiniai fotoaparatai.
Kelių megapikselių fotoaparatą rinktis?
Rinkitės kiek įmanoma didesnės reikšmės: kuo daugiau megapikselių, tuo geresnė bus nuotraukų kokybė. Ypač, jei norėsite jas padidinti.