Prisijunk prie SMART NET ir sutaupyk! Prisijunk

Filtravimas

Specialūs pasiūlymai
Kaina
Operatyviosios atminties tipas
Operatyvioji atmintis būna trijų tipų: DDR, DDR2 ir DDR3. Žinoma, geriausias yra naujausias tipas – DDR3. SO-DIMM - operatyvioji atmintis dažniausiai naudojama nešiojamuose kompiuteriuose. Prieš įsigydami operatyviąją atmintį, įsitikinkite ar pagrindinė plokštė turi atitinkamą atminties lizdą ir atitinkamą atminties tipo palaikymą.
Atminties talpa
Kuo daugiau operatyviosios atminties (RAM) turi kompiuteris, tuo greičiau veiks programos.
Atminties ciklo uždelsimas
CL tai atminties ciklo uždelsimas milisekundėmis. Vienoje pagrindinėje plokštėje turėtų būti sudėtos atminties plokštės turinčios vienodą CL. Mažesnio uždelsimo CL reiškia kokybiškesnį atminties darbą, tačiau ne visos pagrindinės plokštės gali stabiliai dirbti su greita atmintimi.
Įtampa, V
X.M.P.
XMP reiškia, kad pati plokštė reguliuoja operatyviosios atminties dažnį, Taiming ir kitą informaciją tiksliai pagal nustatytus parametrus tam, kad atmintis būtų išnaudota maksimaliai.
Prekės tipas Operatyvioji atmintis (RAM)×
Operatyviosios atminties taktinis dažnis 1866 MHz×
Rodoma: 1
Rūšiuoti pagal:
Operatyvioji atmintis (RAM) G.SKILL RipjawsX, DDR3, 8 GB, 1866 MHz
32,78 / vnt.
-21% SU KODU
Operatyvioji atmintis (RAM) G.SKILL RipjawsX, DDR3, 8 GB, 1866 MHz
  • Operatyviosios atminties tipas: DDR3
  • Atminties talpa: 8 GB
  • Atminties ciklo uždelsimas : CL10
  • Operatyviosios atminties taktinis dažnis: 1866 MHz
  • Įtampa: 1.5 V
Pristatymas
Atsiėmimas

Kaip išsirinkti operatyviąją atmintį (RAM)?

Operatyvioji kompiuterio atmintis (RAM) – viena svarbiausių dalių jo sisteminiame bloke. Ji atsakinga už duomenų perdavimo greitį iš procesoriaus. Ji saugo esamu momentu naudojamų programų informaciją, tačiau tik tol, kol kompiuteris įjungtas. Po išjungimo viskas ištrinama. Jei kompiuteris pereina į „miego“ režimą, turima informacija įrašoma į specialų failą, o kompiuterį „pažadinus“, jūs galite matyti visas prieš tai neuždarytas programas. Jų nereikės iš naujo atidarinėti.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis operatyviąją atmintį?

Jei dairotės naujo kompiuterio, iš karto apsispręskite, kokios RAM apimties jums reikės ir įsigykite būtent tokią. Tačiau jei kompiuterį jau turite, bet matote, kad turimos operatyviosios apimties nepakanka, jums reikia įsigyti papildomą plokštę. Visų pirma įsitikinkite, ar pagrindinėje plokštėje numatyta vieta naujiems modeliams. Jei ne, turėsite iš pradžių įsigyti motininę plokštę su didesniu RAM lizdų kiekiu, arba pašalinti šiuo metu naudojamą operatyviąją atmintį ir jos vietoje įstatyti naują, talpesnę. Kad suprastumėte, kokią pasirinkti, verta išnagrinėti keletą niuansų. 

Operatyviosios atminties tipas

Jų yra keli:
  • DDR. Senas, beveik nebegaminamas;
  • DDR2. Taip pat senas, itin retai naudojamas;
  • DDR3. Dažniausiai naudojamas tipas;
  • DDR4. Pats naujausias, skirtas moderniems procesoriams.
Labai svarbu, kad tipas būtų suderintas su kompiuterio motinine plokšte, procesoriumi ir kitomis kompiuterio dalimis. Jei norite įsigyti ne vieną, pavyzdžiui, 4 GB operatyviosios atminties plokštę, o dvi po 2 GB, geriau rinkitės vieno modelio. Jokiu būdu nebandykite vienu metu derinti DDR2 ir DDR3 arba DDR3 ir DDR4 ir pan. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad nešiojamiems kompiuteriams skirta atmintis papildomai pažymėta (SO-DIMM). 

Atminties talpa

Kuo daugiau GB, tuo greičiau veikia sistema, nes jai reikia mažiau siųsti užklausų į kietąjį diską. Tai, žinoma, labai patogu, bet renkantis svarbu adekvačiai įvertinti, kokia operatyviosios atminties talpa jums realiai reikalinga. 
  • 4 GB yra optimalus pasirinkimas naršymui internete, darbui biure ar namuose su paprastomis programomis. 
  • 8 GB reikalingi, jei norite žiūrėti aukštos kokybės filmus, žaidžiate žaidimus.
  • Dirbant su grafinėmis programomis (pavyzdžiui, apdorojant dideles nuotraukas) ar žaidžiant daugiau atminties reikalaujančius žaidimus, jau reikės 8-16 GB.
  • 16 GB reikalingi, jei kompiuterį naudojate rimtam darbui su įvairiomis vaizdo ir garso retušavimo programomis.
  • 24 GB ir daugiau tiks darbui su itin didelėmis duomenų bazėmis.
Nuo operatyviosios atminties talpos priklauso ir tai, su kiek programų vienu metu galėsite darbuotis joms nestringant.

Atminties ciklo uždelsimas

Jis žymimas CL ir reiškia atminties ciklo uždelsimą milisekundėmis. Kuo šis skaičius mažesnis, tuo spartesnis ir kokybiškesnis atminties darbas. Tačiau visada atkreipkite dėmesį į tai, kokias CL reikšmes palaiko jūsų motininė plokštė. Visos operatyviosios atmintys, sudėtos į motininę plokštę, privalo būti vienodo CL.

Operatyviosios atminties taktinis dažnis

Taktinis dažnis arba greitis apibūdina tai, kaip sparčiai dirbs jūsų kompiuteris, per kiek laiko bus gauta prieiga prie duomenų. Suprantama, šiais moderniais laikais greitis pageidaujamas kuo didesnis, tačiau atkreipkite dėmesį, kokį maksimalų dažnį palaiko jūsų kompiuterio plokštė ir didesnio nesirinkite.

Kas yra XMP?

Šios raidės reiškia „Intel“ ekstremaliosios atminties profilį. Jis įtrauktas ne į visas RAM atmintis. XMP technologijos gali itin greitai ir lengvai perjunginėti skirtingas operatyviosios atminties konfigūracijas ir taip dar labiau padidinti kompiuterio darbo spartą. Rekomenduojama žmonėms, kurie naudoja didelių greičių reikalaujančias programas arba žaidžia modernius, aukšto lygio grafika pasižyminčius žaidimus. 

Komplektavimas ir gamintojas

Dažnai būna sunkoka apsispręsti, kurį gamintoją pasirinkti. 1a.lt parduotuvėje galite rasti Kingston, G.SKILL, Corsair, Crucial, Mushkin, Patriot, Apacer, DEll, Goodram, Team Group ir kitus prekinius ženklus. Pasakyti, kuris geriausias, sudėtinga. Perkant internetu rekomenduojame nuodugniai išsinagrinėti informaciją bei kitų vartotojų atsiliepimus, taip pat galite prašyti aptarnaujančio personalo pagalbos.

Kaina

Kaina gali svyruoti nuo keleto iki kelių šimtų eurų. Ji priklauso nuo atminties talpos, tipo, spartumo ir t. t. Kad netektų permokėti, būtina prieš perkant įvertinti savo poreikius bei lūkesčius. Norint sutaupyti, verta palaukti akcijų ar išpardavimų, kai net ir labai geros kokybės prekes galima įsigyti pigiau.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Kas yra operatyvioji atmintis (RAM)?
Random accsess memory (RAM) – tai atmintis, kuri vienu metu palaiko keleto programų darbą ir išsaugo informaciją tol, kol kompiuteris yra įjungtas.
Kokios talpos operatyviąją atmintį (RAM) rinktis?
Tai priklauso nuo to, ką veiksite su kompiuteriu. Paprastam naršymui užteks 4 GB, jei norite žiūrėti filmus ar žaisti paprastus žaidimus, jau reikės 8 GB. Sudėtingesnėms grafinėms programoms jau rinkitės 8-16 GB. Na, o 24 GB ir daugiau skirti darbui su dideliais duomenų srautais.
Į ką atkreipti dėmesį, renkantis operatyviąją atmintį (RAM)?
Į savo poreikius (su kokiomis programomis dirbsite ar kokius žaidimus žaisite), o vėliau į operatyviosios atminties tipą, talpą, suderinamumą su motinine plokšte, kainą.
Kokie pagrindiniai operatyviosios atminties tipai?
Tai DDR, DDR2, DDR3 ir DDR4.
Kodėl operatyviąją atmintį verta pirkti internetu?
Perkant internetu dažnai kainos būna šiek tiek mažesnės, patogu stebėti akcijas ir išpardavimus.