Prisijunk prie SMART NET ir sutaupyk! Prisijunk

Filtravimas

Kaina
Ilgis, cm
Plotis, cm
Spalva Kreminė×
Rodoma: 3
Rūšiuoti pagal:
Sieninis kvarcinis laikrodis, ruda/balta//kreminė, plastikas/medis, 35 cm x 35 cm
12,99 / vnt.
Parduodama vnt.:
1 vnt. – 1.0 vnt., 1 vnt. – 12,99 €
-21% SU KODU
Turime sandėlyje
Sieninis kvarcinis laikrodis, ruda/balta//kreminė, plastikas/medis, 35 cm x 35 cm
  • Spalva: Balta, Kelių galimų spalvų/dizainų, parenkama atsitiktine tvarka, Kreminė, Ruda
Pristatymas
Atsiėmimas
Laikrodis, balta/žalia/rožinė//kreminė, plastikas, 30 cm x 30 cm
19,99 / vnt.
Parduodama vnt.:
1 vnt. – 1.0 vnt., 1 vnt. – 19,99 €
-21% SU KODU
Laikrodis, balta/žalia/rožinė//kreminė, plastikas, 30 cm x 30 cm
  • Spalva: Balta, Kelių galimų spalvų/dizainų, parenkama atsitiktine tvarka, Kreminė, Rožinė, Žalia
Pristatymas
Atsiėmimas

Sieninis laikrodis – interjero stiliaus dalis

Nors išmanūs telefonai, planšetės ir kompiuteriai rodo tikslų laiką ir yra rimti konkurentai klasikiniam laikrodžiui, vis tik sieninis laikrodis nepraranda populiarumo. Jie naudojami visur: namuose, ugdymo, gydymo ir kitose viešosiose įstaigose bei erdvėse. Juk taip patogiau, pakanka tik žvilgsnį nukreipti į sieninį ar stalinį laikrodį. Net telefono nereikia ieškoti ar pakelti ranką, kad pažvelgtumėte į rankinį laikrodį. Patogu tiesa? Ir tai tikrai dar ne visi privalumai. Tik keblumas tame, kad didžiulėje pasiūloje lengva pasiklysti, o ir ne visada aišku, ką rinktis ir pagal kokius kriterijus vertinti.

Sieninis laikrodis - kaip pasirinkti?

Pradėkime nuo sąvokos, kas tas sieninis laikrodis. Tai laiką rodantis įrenginys, kabinamas ant sienos. Priklausomai nuo laikrodžio modelio – gali būti kabinamas, klijuojamas ar kitaip pritaisomas ant sienos. Jo funkcija dvejopa – praktinė (rodo laiką) ir dekoratyvinė (interjero detalė).
Pagrindiniai laikrodžių tipai, pagal veikimo principą:
  • elektroninis;
  • kvarcinis.
Sieniniams laikrodžiams dažniausiai naudojamos baterijos, o staliniams gali prireikti ir elektros. Tačiau variantas su baterijomis patogus, nes jei dingsta elektra, sieninis laikrodis veikia palaikomas jų energijos. Todėl rekomenduojame atkreipti dėmesį į prekės aprašymą, kuriame bus nurodyta kokios baterijos (-ų) reikės, nes jų dažniausiai komplekte jų nebūna. Taip pat patariame naudoti įkraunamas baterijas – taip tausosite aplinką ir sutaupysite pinigų.
 
Kaip matote, iš techninės pusės nieko sudėtingo nėra, tikrai lengvai pasirinksite. Tačiau yra daug kitų vertinimo kriterijų: skaičiai, dydis, forma, stilius, spalva, paskirtis (svetainei, virtuvei, vaikų kambariui, biurui ir t. t.), pagaminimo medžiaga, kaina ir kt.
  • Tad pasirinkimas prasideda nuo namų darbų:
  • Kokiam tikslui perkate sieninį laikrodį?
  • Kokių matmenų modelis jums tiktų?
  • Prie ko derinsite ir kokią dizaino idėją turi papildyti?
  • Kokioje patalpoje kabinsite?
  • Kokia medžiaga jums priimtinesnė ir labiau derėtų aplinkoje?
  • Kokia spalva tiktų?
  • Kokie kiti lūkesčiai ir reikalavimai?
Apgalvoję atsakymus, susipažinkite su minėtais vertinimo kriterijais plačiau. Galbūt bus dar lengviau pasirinkti.

Veikimo garsas

Turbūt vienas iš laikrodžių atsisakymo kriterijų – jo veikimo garsas. Įkyrus tiksėjimas ne kiekvieno nervams. Žinoma, visi reaguoja skirtingai, kitus priešingai – veikia raminančiai, galbūt net primena vaikystę. Tačiau laikai keičiasi ir technologijos tobulėja. Dabar tylus sieninis laikrodis daugeliui nebe naujiena. Jį rasite ir 1a.lt el. parduotuvėje. Tylūs sieniniai laikrodžiai taip pat yra skirtingų stilių, matmenų ir pan.

Skaičiai

Jų gali būti įvairių:
  • arabiški;
  • romėniški;
  • elektroniniai / skaitmeniniai;
  • be skaitmenų.
Kokius rinktis, priklauso nuo jūsų stiliaus idėjos ir kaip jūs esate įpratę. Jei perkate vaikų kambariui, geriau rinktis su skaičiais, kad jiems būtų paprasčiau išmokti ir atpažinti.
 
Primename, kad arabiški – mums įprasti skaičiai (1,2,3), o romėniški – I, II, III, IV, V, t. t. Elektroniniai / skaitmeniniai rašomi panašiai, kaip arabiški, tik atvaizdavimo principas pritaikytas prie skaitmeninio formato. Be skaitmenų – tai tiesiog brūkšniukai arba be jokio ženklo, tuščia erdvė. Neįgudusiam naudotojui gali būti keblu, o ir kiti gali susipainioti. Tai labiau dizaino sprendimas.

Dydis ir jo reikšmė

Štai čia jau rimtesnis klausimas. Koks sieninis laikrodis labiausiai derės ant jūsų sienų – didelis, vidutinis ir mažas. Beje, kas vienam vidutinis, kitam jau gali būti didelis. Tad pamėginkime aptarti detaliau. Pavyzdžiui, jei svetainėje yra tuščia siena, nepabijokite rinktis didesnio modelio. Aukštis gali siekti beveik metrą. Beje, dideli modeliai atrodo kaip paveikslai ant sienos.
 
Renkantis dydį svarbu atsižvelgti į erdvės plotą ant sienos, ar greta bus kitų objektų (spinta, komoda, lentynos, kt.), interjero stilių,  regėjimo galimybes ir kt.
 
Jei greta yra baldų, dekoro detalių ir kitų objektų, tarp kurių komponuosite laikrodį, rinkitės vidutinį. Kad sieninis laikrodis darniai įsilietų į aplinką ir būtų gerai matomas iš kito kambario galo.

Stilius, forma, spalva, medžiaga – kaip derinti?

Klasikiniai laikrodžiai dažniausia būna apskritimo formos. Modernūs šiuolaikiniai modeliai gali būti įvairių formų: apskriti, stačiakampiai, kvadratiniai ir net originalūs, sunkiai apibūdinami. Pastarieji labiau dekoratyviniai variantai.
 
Spalvą derinkite prie patalpoje dominuojančių atspalvių. Tik reikėtų nepamiršti, kad sieninis laikrodis turi būti labiau pastebimas akcentas. Todėl nepabijokite ant baltos, pilkšvos ar pieno spalvos kabinti juodą laikrodį. Tačiau aplinkoje turėtų būti dar kažkas juodo – pavyzdžiui, stalas, spinta ar kt. Derinkite spalvas atsakingai, tada pavyks sukurti atspalvių harmoniją. 1a.lt el. parduotuvėje rasite: aukso, baltą, juodą, rudą, sidabro, pilką, raudoną ir kitas spalvas.
 
Koks gali būti stilius:
  • klasikinis;
  • modernus;
  • minimalistinis;
  • prabangus;
  • retro;
  • senovinis;
  • kt.
Yra modelių iš atskirų dalių, tvirtinamų prie lygaus paviršiaus. Stilingi laikrodžiai stebina išskirtinumu ir grožiu, todėl juos galima panaudoti, kaip originalią dekoro detalę.
 
Sieniniai ir staliniai modeliai dažniausiai gaminami iš: aliuminio, medžio, metalo, plastiko, stiklo, vidutinio tankio medienos plaušų plokštės (MDF), kt. Rinkitės vėlgi pagal interjero sprendimus.

Paskirtis, kaina ir gamintojai

Jau minėjome, kad sieninis laikrodis tarnauja laiko stebėjimui ir kaip dekoro detalė. Tačiau yra ir daugiau aspektų. Pavyzdžiui, vaikiški laikrodžiai skirti vaikų kambariui, žaidimo erdvei, vaikų darželiams ir pan. Virtuviniai – virtuvei ir turi būti patogūs sekti tikslų laiką, galbūt net prireiks laikmačio. Svetainei ir miegamajam – labiau dekoratyvus ar net vietoje paveikslo.
 
Kaip matote, atrankos kriterijų tikrai daug. Bet ne mažiau svarbi ir kaina. Pagalvokite, kokią sumą norite skirti. Jei sieninis laikrodis reikalingas tik praktiniais tikslais, galite rinktis pigesnį, jei kaip prabangi dekoro detalė – prireiks didesnės sumos. Tačiau perkant internetu pigiau, nes dažnai vyksta akcijos ir išpardavimas.
 
Jei nesate tikri koks sieninis laikrodis ant jūsų pasirinktos sienos geriausiai tiktų, gali padėti kitų žmonių atsiliepimai. Taip pat visada verta pasitikėti žinomais prekiniais ženklais, tokiais kaip: Techno Line, Atmosphera, 4Living, Platinet, Umbra, VLX, Verners, Nedis, Esperanza, Hama.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Kaip pasirinkti sieninio laikrodžio stilių?
Derinkite pagal interjerą – gali būti to paties stiliaus (klasikinio, minimalistinio, provanso, kt.) arba kito. Pavyzdžiui, minimalistiniame tiks prabangos akcentas. Svarbu, kad būtų išlaikyta meninė idėja.
Kokios spalvos sieniniai laikrodžiai populiariausi?
Auksiniai, juodi, balti, tačiau spalvą reikėtų rinktis pagal interjere dominuojančius atspalvius.
Kokio dydžio sieninį laikrodį rinktis?
Kuo daugiau erdvės ant sienos, tuo gali būti didesnis. Svarbu, kad derėtų stilistiškai ir gerai matytumėte skaičius.
Kokį sieninį laikrodį rinktis į vaikų kambarį?
Geriausiai tiks vaikiškas arba klasikinis su vaikams suprantamais skaitmenimis.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis sieninį laikrodį?
Veikimo garsą ir mechaniką, dydį, stilių, spalvą, paskirtį.