Prisijunk prie SMART NET ir sutaupyk! Prisijunk

Filtravimas

Imtuvo diapazonas
Šis rodiklis nurodo, ar radijo žadintuvas turi įmontuotą radijo imtuvą, kuris priima radijo signalą.
LCD ekranas
Žadintuvas
Interneto radijas
3.5mm ausinių lizdas
CD grotuvas

Kategorijoje "Nešiojamieji radijo imtuvai" nieko nerasta

Ieškoti iš naujo

Kaip išsirinkti radijo imtuvą?

Radijo imtuvas vis dar toks pat populiarus prietaisas, nepaisant to, kad klesti tiek televizija, tiek internetas. Kasdien daugybė žmonių klausosi radijo ir mėgaujasi įvairių jo stočių grojama muzika, klausosi kultūrinių, publicistinių ar informacinių laidų bei žinių.
 
Radija neretai yra vienas pagrindinių muzikos bei informacijos šaltinių visą dieną dirbant biure ar namuose: mėgstama radijo stotis ir jos transliuojama muzika bei laidos yra lyg fonas visą darbo dieną. Neretai ir savaitgaliais, ilsėdamiesi ar tvarkydamiesi namuose, keliaudami ar poilsiaudami kur nors sode, sodyboje ar kaime, žmonės mėgsta įsijungti radijo imtuvą ir nuolat mėgautis fonine muzika ar transliuojamomis žiniomis.
 
Tad ši garso technika svarbi ir praverčia bene kiekvienam. Todėl jei nesugalvojate, ką dovanoti artimam žmogui ar draugui kokia nors proga, pavyzdžiui, gimimo dienos, toks grotuvas bus tikrai puiki ir įvertinta dovana. Juk apdovanotasis galės ne tik klausytis įvairiausios muzikos, bet ir pasinaudoti žadintuvu.
 
Dabar audio technologijos taip ištobulėjo, kad pasirinktas skaitmeninis radijas bus vienas malonumas: nereikės kruopščiai sukinėti rankenėlės, kol tobulai nustatysite norimą stotį, pakaks tik kelis kartus spustelėti mygtuką ir radija skleis nepriekaištingus muzikinius garsus. Kviečiame pasidomėti atsiliepimais ir niekur neskubant internetu išsirinkti jums labiausiai tinkantį radijo imtuvą. Mūsų elektroninėje parduotuvėje 1a.lt pigiau rasite žinomų prekinių ženklų, tokių kaip JBL, Soundmaster, Thomson, Philips, Panasonic, Muse, Blow, Grunding, TechniSat, Hama ir kt., kokybiškų garso įrangos gaminių. Pasirinkimas toks didelis, kad lengvai atrasite tą, kuris labiausiai tiks jums.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis radijo imtuvą?

Jei galvojate, kad šie garso prietaisai skiriasi tik savo dizainu, tai labai klystate. Žinoma, į dizainą būtinai atkreipkite dėmesį: galėsite pasirinkti ir derinti tiek spalvą, tiek stilių prie savo namų ar biuro interjero bei kitų detalių. Tačiau taip pat būtinai pasidomėkite svarbiais techniniais parametrais, tokiais, kaip maitinimo šaltinis, imtuvo diapazonas bei kitos jo funkcijos. Taip pat pirmiausia nuspręskite, koks įrenginio tipas jums labiau reikalingas.

Tipas

Atidžiau patyrinėję mūsų elektroninės parduotuvės kairįjį meniu, pastebėsite, kad šie gaminiai suskirstyti į kelis tipus. Kuo jie skiriasi vienas nuo kito? Kokį verta rinktis? Netrukus tai aptarsime.
 
Nešiojamieji radijo imtuvai – tai nedideli prietaisai, kuriuos lengvai galite neštis ar vežtis kartu su savimi. Jie tilps į bet kokią kuprinę ar krepšį, o kai kurie net ir į kišenę. Tai privalumas važiuojant į kelionę, atostogauti prie jūros ar ežero ar bet kur kitur, kur nėra jokios aparatūros, o jūs tiesiog nemėgstate tylos. Be to, patogu naudotis ir tiesiog namuose: galite lengvai keisti jo vietą ir nusinešti į bet kurį kambarį ar virtuvę. Todėl jie dažniausiai veikia su baterijomis ar akumuliatoriumi. Tai šioks toks minusas, nes baterijas tenka dažnai keisti, o akumuliatorių – įkrauti.
 
Radijo imtuvas – tai paprasčiausi, įprasti ir populiariausi įrenginiai, kurie tiesiog priima įvairių radijo stočių dažnius. Jie gali būti maitinami tiek naudojant elektros lizdą, tiek baterijas. Kartais gali turėti ir papildomų funkcijų, pavyzdžiui, LCD ekraną, wifi ir internetinį radiją.
 
Radijo žadintuvai yra patobulinti prietaisai, turintys žadintuvo funkciją. Jie ypač mėgstami tų žmonių, kurie mėgsta keltis su muzika ir puikiai nusiteikti visai prasidedančiai dienai. Tokių modelių privalumas yra ir tai, kad jie dažnai yra su USB jungtimi, kuri leidžia klausytis muzikos iš savo laikmenos, taip pat turi snaudimo funkciją, laikrodį, kuris matomas ekrane, kartais net ir termometrą. Bene vienintelis šių modelių minusas – juos ne taip paprasta kur nors vežtis, nes dažnai jie užima kiek daugiau vietos nei nešiojamieji modeliai.  

Maitinimo šaltinis

Skirtingi modeliai gali turėti kažkurį vieną arba kelis maitinimo šaltinius. Paprastai jie veikia akumuliatoriaus, baterijų arba elektros tinklo dėka. Jums reikėtų apgalvoti, koks maitinimo tipas būtų parankiausias: ar visada bus šalia elektros lizdas, ar patogu bus dažnai keisti baterijas, nes tai papildomos išlaidos ir pan. Atsakę sau į šiuos klausimus, lengviau išsirinksite jums priimtiniausią variantą.

Imtuvo diapazonas

Atkreipkite dėmesį, kokius signalus priima įrenginys. Įprasti radija priima FM (dažninė moduliacija) ir AM (amplitudinė moduliacija) bangas. Pastarosios gali būti trumposios (SW) ir ilgosios (LW) arba vidutinės (MW). Skaitmeninis imtuvas priima DAB ir DAB+.

Funkcijos

Daugelis prietaisų ne tik priima įvairius dažnius, bet gali turėti ir kitų funkcijų, pavyzdžiui:
  • stočių atmintis skaitmeniniame prietaise;
  • žadintuvas ir laikrodis;
  • interneto radija;
  • LCD ekranas, kuriame matoma informacija apie transliaciją;
  • CD grotuvas ir pan.

Kaina

Tai tikrai palyginti nebrangūs įrenginiai, o jų kaina svyruoja nuo kelių dešimčių iki šimto ir daugiau eurų, priklausomai nuo kokybės, funkcijų bei gamintojo. Optimalų variantą galima įsigyti už 40 – 60 eurų. Akcijos ar išpardavimo metu visada galima ir papildomai sutaupyti – tuomet norimi prietaisai tikrai kainuos pigiau.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Į ką atkreipti dėmesį renkantis radiją?
Atkreipkite dėmesį į maitinimo šaltinį, imtuvo diapazoną bei kitas funkcijas.
Kokie yra radijo imtuvo tipai?
Gali būti paprasti radijo imtuvai, nešiojamieji bei radijo žadintuvai.
Kokie yra populiariausi radijo imtuvai?
Populiarūs skaitmeniniai prietaisai su žadintuvu, LCD ekranu ir kitomis funkcijomis.
Kokias funkcijas turi radijas?
Jis priima radijo dažnius, gali turėti žadintuvą, internetinį radiją, LCD ekraną, USB jungtį ir net CD grotuvą.
Kiek kainuoja radijo imtuvas?
Kaina priklauso nuo funkcijų, kokybės ir gamintojo. Gali kainuoti tiek kelioliką ar keliasdešimt eurų, tiek 100 eurų ir daugiau.