Присоединись к SMART NET! Присоединись
Фильтровать Очистить ×

Фильтрация

Специальные предложения
Цена
Количество скоростей
Количество оптимальных скоростей обычно от двух до пяти и турборежим.
Турборежим
Предусмотрен для быстрого приготовления пюре или других нежных продуктов.
Можно мыть в посудомоечной машине
Возможность мыть в посудомоечной машине съёмные детали блендера.
Мощность, Вт
Оптимальный интервал мощности от 300 до 700 ватт. Для регулярного пользования нужно хотя бы 400 ватт, а желательно – 600 ватт.
Количество посуды
Количество насадок
Тип продукта Миксеры×
Бренд Philips×
Показывается: 1
Сортировать по:
Миксер Philips Daily Collection HR3705/00, белый
23,99 / шт.
Продается шт.:
1 шт. – 1.0 шт., 1 шт. – 23,99 €
Миксер Philips Daily Collection HR3705/00, белый
  • Количество скоростей: 5
  • Мощность: 300 Вт
  • Количество насадок: 4
Доставка
Самовывоз

Plaktuvas (mikseris) – nepamainomas pagalbininkas virtuvėje

Šiame amžiuje turbūt labiausiai turėtume būti dėkingi už visas technologijas, išlaisvinančias mus iš daugybės sunkių darbų. Plaktuvas, dar kitaip žinomas kaip mikseris, vienas iš buitinės technikos prietaisų, padedančių taupyti laiką ir jėgas. Jį galima naudoti tiek blynų, tiek pyragų gamybai. Vienintelė problema turbūt tik ta, kad labai didelis pasirinkimas ir tada kyla dvejonės. Tai ką reikėtų žinoti, kad netektų ilgai blaškytis ir lengvai įsigytumėte maišytuvą internetu?

Kas yra plaktuvas (mikseris) ir kam jis skirtas?

Pradėkime nuo to, kad žodis „mikseris“ nelietuviškos kilmės, todėl internete dažniau rasite terminus – plaktuvas, plakiklis, maišytuvas. Tai kas gi tai yra? Šis prietaisas pagamintas iš korpuso, į kurį įsistato antgaliai. Bet gali būti ir vienas stacionarus antgalis. Korpuse rastumėte įvairias detales, tarp jų ir variklį, padedantį išsukti antgalius iki atitinkamo, nustatyto greičio.
 
Plakiklis skirtas skystos ir tirštos konsistencijos maisto plakimui, maišymui. Pavyzdžiui:
  • kiaušiniams;
  • blynų tešlai;
  • pyragų, bandelių, vaflių ir panašiai tešlai;
  • pienui;
  • kokteiliams;
  • sriuboms;
  • ir kt.
Mikseris padės išplakti puikią blynų tešlą be jokių sulipusių miltų gumuliukų. Pasigaminsite purų ir gardų omletą. Pradžiuginsite namiškius naminiais koldūnais. Ir jums nereikės sugaišti daug laiko ir išvargti atliekant šiuos darbus, nes tešlą išminkys ar išplaks už jus.

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis plakiklį?

Yra keletas parametrų ir aspektų, kuriais reikėtų daugiau pasidomėti ir renkantis atkreipti dėmesį. Tai:
  • galingumas;
  • greičiai;
  • plaktuvo tipas (stacionarus su indu ar rankinis);
  • antgaliai;
  • jei aktualu, spalva, dizainas ir pagaminimo medžiagos, gamintojas.
Aptarkime šiuos punktus detaliau.

Galia

Nuo jos priklausys jūsų galimybės ir prietaiso kokybė. Prietaiso galingumas matuojamas vatais (W). Specialistai pataria rinktis virš 100 W, kai gaminsite retai ir plaksite skystą masę (kiaušinius, blynų tešlą). Jei naudojate gana dažnai ir norite didesnių galimybių, rinkitės bent jau nuo 400 W, o dar geriau 600 W galingumo mikserį. Taip sutaupysite ne tik laiką, jėgas, bet ir nervus.
 
Kuo galingesnis mikseris, tuo tirštesnę masę išplaks. Galėsite tešlos minkymo ir maišymo darbą patikėti plaktuvui, o patys atliksite kitus darbus. Be to, nereiks vengti tokių patiekalų gamybos, kuriems reikia daug jėgos ir kantrybės. O ir kokybė tokios tešlos bus tikrai gera.

Greitis

Rinkoje galima rasti įvairių modelių, dažniausiai turinčių nuo 2 iki 7 greičių ir kartais turbo režimą. Dauguma turi 5 greičius. Kam jų tiek reikia? Dėl skirtingų maisto produktų savybių ir norimo rezultato. Vieniems reikės švelnaus ir lėtesnio plakimo, o kitiems, tirštesniems, stipresnio ir greitesnio. Net plakant vien tik kiaušinius ar blynų tešlą galėsite didinti greitį, kad išgautumėte norimą konsistenciją.
 
Tarp greičių dar gali būti ir impulsinis režimas, skirtas tolygiam plakimui, išlaikant vienodą antgalių apsisukimo skaičių.
 
Turbo režimas skirtas minkštų produktų plakimui, pavyzdžiui košės gamybai.

Plaktuvų tipai

Kaip ir minėjome, jų yra du:
  • rankinis mikseris
  • ir pastatomas su indu mikseris
Rankinis mikseris itin patogus skystesnių maisto produktų gamybai. Pavyzdžiui, omletui ar blynams. Juo suplaksite ir pieną kavai, ar grietinėlę desertui. Rankinį modelį patogu naudoti ir jis neužima daug vietos. Dalis modelių komplekte turi specialias, plakimui ir matavimui skirtas talpyklas. Tačiau pagrindinis šių maišytuvų minusas – prietaiso laikymas rankoje. Nors nereikia jėgos ir procesas gana greitas, vis tik būsite „pririšti“.
 
Taip pat norėtume išskirti ir specialius plakiklius pienui. Jie gali būti ne tik rankiniai, bet ir primenantys virdulį, nes kai kurie modeliai užkaitina pieną ir suplaka. Tai idealus pagalbininkas kavos gerbėjams, dievinantiems purią, kvapnią kavos putelę, kurią dar galima pagardinti cinamonu bei sirupu.  
 
Pastatomi maišytuvai su indu išlaisvina nuo šio darbo ir galite užsiimti kažkuo kitu. Tačiau ir šis variantas turi minusą – tai ribota indo talpa. Todėl rinkdamiesi į tai atkreipkite dėmesį ir apgalvokite, kokį kiekį dažniausiai gaminate ir keliems žmonėms.
 
Pastatomi galingi maišytuvai padės išminkyti kietesnę tešlą, pavyzdžiui, koldūnų. Žinoma, dalis darbo liks – teks iškočioti, bet nemažai sutaupysite laiko ir pastangų.
 
Jei esate profesionalas arba mėgstate aukštą kokybę ir funkcionalumą, galite rinktis pažangius, daugiafunkcinius maišytuvus. Jie padės pagaminti sudėtingesnius patiekalus. Tik jų ir kaina bus didesnė.

Antgaliai

Nuo jų priklausys, kokius galėsite atlikti veiksmus. Dažniausia komplekte būna:
  • šluotelės plakimui;
  • kabliai tešlos minkymui;
  • ir (rečiau) trintuvas.
1a.lt el. parduotuvės asortimente dominuoja pasirinkimas nuo 2 iki 6 antgalių.
 
Šluotelės skirtos įvairiems gaminiams ruošti ir plaka skystą konsistenciją. Su jomis išplaksite kiaušinių baltymus iki standumo, paruošite tobulą tešlą dideliems ar mažiems blynams ir pan.
 
Su kabliais išminkysite įvairaus standumo tešlą, tiek kepiniams, tiek virimui. Toks tešlos maišytuvas tikrai pravers kiekvienoje virtuvėje.
 
Trintuvas skirtas kokteilių, trintų sriubų gamybai, ledo skaldymui. Tik pastarąjį skaldykite uždaroje talpykloje, kad nesusižeistumėte akių ir veido. Beje, su trintuvo antgaliu taip pat galima suplakti blynų tešlą, pagaminti įvairius padažus ir tyreles kūdikiams. Prietaisas sutrins iki norimo tirštumo ir smulkumo įvairias daržoves ir termiškai apdorotą mėsą.
 
Tyrinėdami antgalius taip pat atkreipkite dėmesį į jų kokybę, kuri atsispindės ir kainoje.

Dizainas, pagaminimo medžiaga

Nors gamintojai kas kartą kurdami naują modelį vis tobulina dizainą, tačiau ne visiems pavyksta sukurti modernius ir patogius maišytuvus.
Jeigu jūsų virtuvėje vyrauja tam tikri atspalviai ir stilius, galite pagal tai rinktis ir buitinę techniką, kad darniai įsilietų į aplinką.
 
Atsižvelkite ir į prietaiso dydį, rankeną bei dizainą, kad jums būtų lengva ir patogu naudoti.
 
Vieni modeliai gaminami iš kokybiškesnių medžiagų, kiti iš pigesnių, taip išlaikoma kainų įvairovė pagal kiekvieno galimybes. Ilgaamžiškesnė antgalių medžiaga – nerūdijantis plienas. Tačiau korpusai dažniausia gaminami iš plastiko. Tik plastikas plastikui nelygus, vienas greičiau pakeičia spalvą ir išvaizdą, kitas ilgai išlieka nepakitęs.

Kaina ir gamintojai

Taisyklės, kaip ir visur, tos pačios – aukšta kokybė, didesnė kaina. Tačiau tikrai gausu optimalių variantų, iš kurių išsirinks kiekvienas. O jei norite įsigyti modernesnį, populiaraus gamintojo plaktuvą pigiau, tiesiog stebėkite nuolaidas, išpardavimą ir akcijas, kurios tikrai dažnai vyksta 1a.lt el. parduotuvėje.
 
Vieni iš žinomų gamintojų: Bosch, Tefal, Severin, Krups, Braun, Adler, Clatronic, Philips, Russell Hobbs, Esperanza bei daugelis kitų. Pasidomėję atsiliepimais, tikrai rasite nemažai nuomonių apie minėtus prekės ženklus.

Kaip prižiūrėti plakiklius?

Antgalius galima plauti indaplovėje arba įprastai rankomis. O patį korpusą nuvalykite švelnia šluoste ir nusausinkite.
 

Dažnai užduodami klausimai (D.U.K.)

Į ką atkreipti dėmesį renkantis plaktuvą?
Reikėtų atsižvelgti į galingumą, antgalių kiekį ir greičių režimus.
 
Kokį plaktuvą rinktis: rankinį ar su indu?
Priklauso nuo jūsų gaminimo ypatumų. Su indu patogu, bet jus apribos talpa. Rankinio aparato talpa neribos, nes plaksite ten, kur norėsite, bet turėsite dalyvauti procese ir laikyti prietaisą.
 
Kokio galingumo plaktuvą rinktis?
Optimalus galingumas maždaug 400 W.
 
Kokie yra populiariausi plaktuvai?
Populiariausi žinomų gamintojų ir turintys daugiau nei vieną antgalį bei funkcionalūs.
 
Kiek kainuoja plaktuvas?
Nuo maždaug keliolikos iki šimto ar daugiau eurų.