HUAWEI P8 APŽVALGA


Keista, kaip greitai bėga laikas technologijų pasaulyje. Dar visai neseniai visame pasaulyje dominavo Nokia telefonai, ir tada būtų buvę sunku patikėti, kad tą gamintoją aplenks kone visi kiti jo konkurentai.

Ar pamenate, kaip vos prieš keletą metų rinkoje pasirodė pirmieji Huawei išmanieji telefonai? Tada jų reputacija buvo prasta, o net ir nebrangius telefonus pirkti ryžosi retas. Huawei yra Kinijos gamintojas, o į šios šalies produktus daugelis vartotojų žvelgė skeptiškai.

Tačiau šiandien viskas gerokai pasikeitę.

Huawei turi tikslą – būti visame pasaulyje pirmaujančiu telefonų gamintoju. O tai jiems sekasi tikrai neblogai – dėka patrauklia kaina viliojančių aukštos kokybės išmaniųjų telefonų, Huawei jau pateko tarp TOP 3 gamintojų visame pasaulyje!

Šiandien rankoje patogiai laikome 2015 metų Huawei P8 flagmaną, kuris priklauso aukščiausiai šios gamintojo telefonų klasei. Tad kokios telefono savybės, galimybės bei kaina?

HUAWEI P8 SPECIFIKACIJOS

Pradėti reikėtų nuo telefono specifikacijų. Jos padės jums susidaryti bendrą įspūdį dar prieš smulkesnę apžvalgą:

Ekranas – 5.2 colio, 1920×1080 Full HD raiškos ekranas, kurį, žinoma, saugo įbrėžimams atsparus Corning Gorilla Glass 3 stiklas.
Kamera – 13 megapikselių galinė kamera su optine vaizdo stabilizavimo sistema ir galimybe filmuoti Full HD raiška. Priekinė kamera yra 8 megapikselių;
Procesorius – HiSilicon Kirin 935 aštuonių branduolių procesorius su 3GB RAM operatyviosios atminties bei Mali-T628 vaizdo procesoriumi;
Vidinė atmintis – 16GB su galimybe įsidėti iki 128GB atminties kortelę.
Baterija – 2680 mAh.

HUAWEI P8 SAVYBĖS

Jeigu vis dar kyla klausimas: „Ar gali Kinijos atstovas konkuruoti su pasaulyje žinomiausiais priešininkais?“, tada žvilgtelėkite, ką Huawei flagmanas P8 gali pasiūlyti.

Šiame modelyje integruotas HiSilicon Kirin 935 gerokai pranoksta visus poreikius. Nesvarbu, ar jūs naršysite internete, ar programėlėse – greitis jūsų tikrai nenuvils. Mūsų bandytas prietaisas nepriekaištingai susitvarkė su visais mūsų mestais iššūkiais. Na, tiesą pasakius, ne visais – aukščiausios kokybės grafikų žaidimai neslydo lyg per sviestą. Jeigu žaidimas galingas, galima pastebėti keletą strigimų. Viso to priežastis – kiek per silpnas Mali-T628 grafikų procesorius.

Toliau – ekranas. Šioje vietoje neturime nei vieno priekaišto. 5.2 colio 1920×1080 Full HD raiškos ekranas atrodo labai žavingai – tyros spalvos bei plika akimi beveik neįžiūrimi pikseliai. Negana to, telefonui pasirodžius rinkoje, jis turėjo patį didžiausią telefono ir ekrano santykį, o tai reiškia, kad kiek galima daugiau vietos panaudota ekranui.


Išskirtinis, aštrių formų dizainas taip pat paliko gerą įspūdį – galbūt šiek tiek panašu net ir į Apple iPhone. Prietaiso storis siekia vos 6.4 mm., o svoris – tik 144 gramai. Nanotechnologijų pagalba pagamintas aliuminis dominuoja tiek telefono korpuse, tiek išorinėse detalėse.

Sklinda gandai, kad Huawei siekia atimti aukščiausios kokybės kameros titulą iš iPhone – drąsiai teigiame, kad Huawei pasistengė, o jų pastangos atsipirko! 13 megapikselių kamera nepaliks abejingų, kadangi čia įmontuota geriausia vaizdo stabilizavimo sistema savo klasėje, pirmą kartą telefone pasirodęs keturių spalvų RGBW sensorius, bei daug kitų funkcijų, kurios P8 kamerą paverčia išskirtine.

Telefonas reaguoja į balso komandas. Galite įrašyti kokią norite komandą, pavyzdžiui: „Atsiliepk!“, ir vos tik ištarsite ją, telefonas suskambės ir atsakys jums, kad galėtumėte jį greičiau ir lengviau rasti skubant.

Unikali ir niekur neregėta funkcija – valdymas krumpliais. Nebijokite, jums nereikės pastoviai telefoną maigyti jais. Turime omeny, kad yra įdiegta įvairių funkcijų, kurios įjungiamos tik prabraukus telefoną savo krumpliais. Pavyzdžiui, pastuksenę porą kartų į ekraną, padarysite ekrano nuotrauką, o krumpliais apibrėžę kvadratą, jūs padarysite ekrano nuotrauką ten, kur ir apibrėžėte.

PASTEBĖTI TRŪKUMAI

Pastebėjome keletą neužpildytų spragų, kurios trukdo telefonui siekti tobulumo. Kai kuriuos šie trūkumai trikdys, o kitiems jie gali ir visiškai nerūpėti.

„Žaisdami“ su funkcijomis pastebėjome, kad kartais pakvietimo komanda balsu sustreikuoja. Pavyzdžiui, jeigu esate triukšmingoje aplinkoje, galite su tuo netyčia ir susidurti. Gera žinia ta, kad šią funkciją galite išjungti, jeigu kasdienybėje jums ji trukdo.

Baterija kiek per maža – 2680 mAh talpos baterija užtikrina energiją visai dienai. Tačiau jei telefoną naudojate intensyviai, tada vakaro galite ir nesulaukti.

Huawei P8 nėra apdovanotas vandens ir dulkių atsparumo sertifikatu. Turint omeny, kad daugelis flagmanų tuo gali pasigirti, norėtųsi to paties ir iš Huawei.

Na ir paskutinis mūsų pastebėtas trūkumas – nėra galimybės filmuoti 4K raiška. Tačiau pastebėjome, kad tą labai pabrėžia telefonų apžvalgose, o apklausus keletą žmonių išaiškėja, kad jiems 4K raiška visiškai nėra reikalinga.

AR P8 VERTAS JŪSŲ DĖMESIO?

Visų pirmą, galima įsigyti ir Huawei P8 Lite modelį, kuris yra pigesnis. Tačiau kainos kritimą nulemia tokie dalykai, kaip plastikinis dangtelis, mažesnė ekrano raiška, silpnesnis procesorius ir t.t. Jeigu jūsų biudžetas labai ribotas, tada tai gali būti neblogas pasirinkimas.

Tačiau yra vienas dalykas, kurio dar nepaminėjome – Huawei P8 kaina yra beprotiškai žema. Šiuo metu ji nesiekia nei 200 eurų.

Už šią kainą būtų sunku rasti geresnį kainos ir suteikiamų funkcijų santykį. Jūs gaunate nepriekaištingą kamerą, galingą procesorių, didelį Full HD ekraną ir daug kitų „žaisliukų“.

Žinoma, telefone išskyrėme keletą trūkumų, kuriuos jau išvardinome, tačiau naudodamiesi Huawei P8 nepastebėjome nieko, kas trikdytų mėgautis juo – viskas puikiai subalansuota, o rankoje jaučiamas itin kokybiškas ir prabangus prietaisas.