IPHONE 6 IR IPHONE 6S APŽVALGA


Apple iPhone – visame pasaulyje pripažinta, aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų serija. Tačiau su dideliu malonumu ateina ir nemaža kaina.

O kainą nulemia ne tik Apple vardas ar prabangi išvaizda. Visiems puikiai žinoma, kad iPhone serija štampuoja telefonus, kurie nenaudodami daug resursų gali užtikrinti išskirtinai sklandų telefono veikimą.

Viena iš priežasčių yra ta, kad viena kompanija – Apple – kuria tiek telefonus, tiek programinę įrangą tiems telefonams. Viso to rezultatas – nepriekaištingai suderintos programinė ir techninė įrangos.

KO TIKĖTIS IŠ IPHONE 6?

Perėjimas nuo iPhone 5 prie iPhone 6 išties įdomus – atrodo lyg stiprių pokyčių nėra, bet, iš tiesų, pokyčiai labai dideli. Kaip taip gali būti? Tuoj viską suprasite.

* iPhone 6 gerokai didesnis už savo pirmtaką iPhone 5 – 4.7 colio ekranas, žymiai patogesnis dizainas dėl apvalesnių formų bei lengvo aliuminio korpuso ir dangtelio.
* Su didesniu ekranu atkeliavo ir didesnė baterija. iPhone 6 turi 1810 mAh talpos bateriją. Verta paminėti, kad kiti tokios klasės telefonai turi daugiau nei 3000 mAh baterijas, o tai parodo, kad Apple iPhone aparatai naudoja gerokai mažai energijos.
* Kamera – vis dar 8 megapikseliai, tačiau mes buvome apstulbę kai pamatėme, kokie ryškūs pokyčiai yra matomi šiame modelyje. Pavyzdžiui, nauja funkcija – focus pixels, kurios dėka jūs beveik nespėsite sureaguoti kaip kamera sufokusuos vaizdą. Dar didesni pokyčiai pastebimi filmuojant – dabar galimas 240 kadrų per sekundę Slow Motion filmavimas! Taip pat iPhone 6 prietaise yra įdiegtas automatinis vaizdo stabilizatorius, todėl jūsų nufilmuoti vaizdo įrašai atrodys puikiai, be jokių virpesių.
* Na ir, žinoma, nauja programinė bei techninė įranga. Apple A8 procesorius bei gausybė naudingų funkcijų, kaip Health Tracking, kuri skaičiuos jūsų sudegintas kalorijas bei judrumą, arba balso žinutės, kurias galite siųsti vietoje įprastų žinučių.

Turbūt žinote, kad iPhone kone visiems savo išmaniesiems telefonams sukuria ir šiek tiek patobulintą S versiją, šiuo atveju – iPhone 6S.


APPLE IPHONE 6S – KUO JIS GERESNIS?

Šįkart Apple įdėjo nemažai pastangų ir idėjų į 6S modelį, tad štai patys pagrindiniai ir žymiausi pokyčiai:

* Patobulinta kamera – iPhone 6S turi 12 megapikselių kamerą, kuri filmuoti gali net 4K raiška. Priekinė kamera taip pat patobulinta – 5 megapikseliai vietoje 1.2. Tiesą sakant, nors megapikselių naujoji kamera turi gerokai daugiau – nuotraukų kokybė nėra aiškiai pakitusi. Tačiau pokyčius tikrai pastebėsite filmuodami – iPhone 6S yra pirmasis telefonas galinti filmuoti 4K raiška!


* iPhone 6S turi ir naują, Apple A9, procesorių bei dvigubai didesnę RAM atmintį. Ir, savaime suprantama, tai padarė didžiulę įtaką telefono greičiui. Atrakinimo langas, žaidimai bei programėlių užkrovimas – viskas veikia beveik dvigubai greičiau.
* Dar vienas dalykas, kurio negali pasiūlyti iPhone 6, bet gali iPhone 6S, yra 128GB vidinė atmintis. Kadangi didžiausia galima vidinė atmintis iPhone 6 modelyje yra 64GB.
* 3D Touch – gal ne pati naudingiausia, bet įdomi funkcija „pažaidimui“. Ekranas jaučia kaip stipriai jį spaudžiate, ir šiek tiek stipriau spustelėjus norimą programą, šone iššoks papildomas meniu, kuriame galite pasirinkti papildomus veiksmus. Galiausiai, kai kuriems tai tikrai pravers.

IPHONE 6 AR IPHONE 6S?

Abu telefonai yra panašūs, tačiau iPhone 6 kaina ir iPhone 6S kaina gali skirtis beveik 200 eurų. Pavyzdžiui, šiuo metu iPhone 6 kaina yra apie 380 eurų, o iPhone 6S kaina yra apie 520 eurų – abiejų pavyzdinių telefonų vidinė atmintis yra 32GB.

Galutinis nuosprendis būtų toks: Jeigu šiuo metu turite iPhone 6 ir norite atsinaujinti iki iPhone 6S – to daryti neverta, nes kainos pokytis yra nemažas palyginus su tuo, ką naujo gausite. Tačiau jeigu turite, tarkime, iPhone 5 arba kito gamintojo telefoną ir norite šeštos serijos iPhone, tuomet rinkitės iPhone 6S.

Tiek iPhone 6 kaina, tiek iPhone 6S kaina yra verta dėmesio, bet nesirinkite telefono aklai.